Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Home News
There are no translations available.

U Jagódek praca wre...
Przygotowujemy się do warsztatów, na których będziemy pracować nad repertuarem do koncertów z okazji 10 edycji Jubileuszowej Żuławskiego Tulipana oraz innych koncertów majowych, czerwcowych i lipcowych.


 
There are no translations available.

Warsztaty artystyczne w Chmielnie: przygotowania do Uroczystego Koncertu Wigilijnego.

Zespół bardzo ciężko pracował od godz 10 00 - po śniadaniu do 23 00...z przerwą na obiad i kolację. Małe dzieciaczki po kolacji smacznie spały a starsi pracowali, pracowali...

Serdecznie z całego Serca dziękuję za tą ciężką pracę, i za Wasz trud. Było warto, bo efekty i rezultat cieszą!
Ukłony wdzięczności i uściski dla całej mojej Wspaniałej Kadry, pełnej kreatywnej Pasji , Energii i Chęci do Pracy. Serdecznie Dziękuję!
Kocham Was wszystkie moje Jagódki i te małe, i te duże, te tańczące, i śpiewające, te uczące, i tworzące, i te grające. 
Do zobaczenia na próbach.

Zdjęcia z warsztatów w naszej galerii

Barbara Biedrzycka

 
There are no translations available.

Dnia 11  listopada, Zespół Gminy Pruszcz Gdański Jagódki zaśpiewał piękny Koncert Pieśni Patriotycznych, na mszy w kościele Św. Jacka w Straszynie.

Było pięknie , brawa na stojąco, kościół pełen ludzi, którzy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania.

Nie brakowało też łez wzruszenia.

Uroczystość zorganizowała Gmina Pruszcz Gdański.

Koncert z okazji 99 Rocznicy Dnia Niepodleglości.

Więcej zdjęć w galerii: Koncert z okazji 99 Rocznicy Dnia Niepodleglości

 
There are no translations available.

Tak "Jagódki" pracowały pilnie w październiku, aby rezultat mozolnej pracy zrealizować w listopadzie, grudniu i zapewne jeszcze w styczniu, bo to pora na Koncerty Kolęd i Pastorałek - POLECAMY SIĘ PIĘKNIE I Z OCHOTĄ.

 

Październik zakończył się, nadszedł więc czas na informacje, co będzie działo się dalej i dalej.....

Próby generalne przed koncertami - 07 11 -wtorek i 10 11 - piątek - Zespół wraz z Grupą Dorosłą przychodzi wg swojego planu zajęć, a kapela na godz 17 30.Seniorów zapraszam na godz. 18 00.

Obecność na próbach obowiązkowa

 

Koncert z okazji Dnia Niepodległości - dnia 11 listopada - sobota - Kościół św. Jacka w Straszynie - Zbiórka - godz. 09 00 w salce przy kościele.

 

Wyjazd na Warsztaty Artystyczne do Chmielna - dnia 17 11 2017r. - piątek - Zbiórka godz.09 00 - parking przy szkole (na dole) powrót - dnia 19 11 2017r. - niedziela - ok godz. 16 00.

 

Proszę zabrać ze sobą baletki do ćwiczeń , obuwie domowe, obuwie ciepłe, ciepłe bluzy,czapki, szale, bluzeczki do ćwiczeń, kosmetyki do higieny osobistej plus ręczniki, mydełko w płynie, spinki i gumki do włosów, coś dobrego do "pochrupania", II śniadanko na drogę (obiad o godz 14 00), ulubione podusie, pluszaki itd itp.

Telefony komórkowe - zostawiamy w domku.....odpoczywamy od wynalazków techniki...będziemy zdrowsi !!

 

Wyjazd na Warsztaty Artystyczne do Chmielna Grupy Dorosłej i Seniorów - dnia 24 11 2017r. - piątek - Zbiórka - godz.09 00 - parking przy kościele a nastepnie 09 05 na parkingu przy szkole (na dole - tam gdzie zwykle).

Powrót z warsztatów dnia 26 11 2017r. - niedziela - godz ok. 16-17 00 .

 

XIX Tradycyjna Wigilia ZPiT "Jagódki" wraz z Uroczystym Koncertem Tanecznym, Koncertem Instrumentalnym oraz Koncertem Kolęd i Pastorałek odbędzie się dnia 08 grudnia- piątek -w Chacie Myśliwskiej "Pod Sokołem" w Straszynie ul. Objazdowa 4.

Zbiórka - uczestnicy zajęć umuzykalniających wraz ze swoimi instruktorami - keyboard i gitara - godz. 16 00 - PUNKTUALNIE

Zespół Pieśni i Tańca oraz Kapela i Kadra - godz. 16 30 - PUNKTUALNIE.

 

PRÓBY GENERALNE PRZED WIGILIĄ - DNIA 01 (PIĄTEK) I 04 (WTOREK) GRUDNIA 2017 - WG SWOICH PLANÓW ZAJĘĆ, KAPELA GODZ. 17 30, SENIORÓW ZAPRASZAM NA GODZ. 18 00 - AULA GIMNAZJUM W STRASZYNIE.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.

 

ZAPRASZAMY NA WIGILIJNE SPOTKANIE I KONCERT!

POZDRAWIAM CAŁY WIELOPOKOLENIOWY "JAGODOWY" ZESPÓŁ!

ZBIERAJCIE SIŁY DO PRACY KOCHANI!

 
There are no translations available.

Już od sierpnia Zespół nasz rozpoczął intensywną pracę w nowym sezonie artystycznym 2017/2018.

Codzienne ćwiczenia, treningi, próby połączone z naborem do Zespołu przygotowywały dzieci, młodzież, dorosłych i Seniorów do tworzenia nowego repertuaru tanecznego, wokalnego i instrumentalnego.

Dobiegamy do połowy września, a za nami wiele prób roboczych i generalnych oraz dwa koncerty…czas dożynkowy, tak więc 03 września zaprezentowaliśmy nasz program na Dożynkach Gminy Pruszcz Gdański w Juszkowie.

Pogoda okazała się w miarę łaskawa…słoneczka było niewiele, ale za to ciepło, brak wiatru i deszczu sprawił, że atmosfera dożynkowa była wspaniała.

Na boisku Juszkowa zgromadzili się liczni mieszkańcy naszej gminy, wszyscy pięknie się bawili, podziwialiśmy piękne dożynkowe wieńce i mieliśmy możliwość degustacji przepysznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich a na scenie działo się oj działo…każdy znalazł coś dla siebie.

Koncert „Jagódek” bardzo się udał, nie szczędzono nam braw i miłych słów a i publiczność bardzo licznie dopisała !

W niedzielę 10 września koncertowaliśmy na Archidiecezjalnych Dożynkach na zaproszenie Gminy Trąbki Wielkie.

Było wspaniale mimo…niestety deszczu publiczność dopisała i wytrwała nagradzając nas burzą braw i słów uznania.

A od dzisiaj…dalszy ciąg trudnej , ale pięknej pracy do….następnych koncertów i wydarzeń kulturalnych, abyśmy wszyscy godnie reprezentowali i promowali naszą piękną Gminę Pruszcz Gdański..

Dziękujemy wszystkim , którzy przybywają na nasze koncerty, którzy nie żałują nam miłych słów za pielęgnowanie polskiej kultury – naszego dziedzictwa kulturowego, nie żałują nam swojej cennej tak dzisiaj Przyjaźni.

Zapraszamy na kolejne koncerty i wydarzenia kulturalne.

Zaglądajcie na nasz jagódkowy Facebook i polubcie nas!...z góry Dziękujemy.

 
There are no translations available.

Sromowce Wyżne w Pieninach, ośrodek „Gaździna Oleńka”. Tam ZPiT Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” przebywał na zgrupowaniu artystycznym w dniach 09. - 16. lipca br.
Szlifowanie bieżącego repertuaru, jak i praca nad nowym programem odbywała się w sprzyjających warunkach. Młodzi artyści mieli do dyspozycji przestronne sale, w których odbywały się zajęcia taneczne i wokalne. Próby, zarówno tańca jak i śpiewu odbywały się codziennie. Nie tylko same obowiązki wypełniały harmonogram dnia. Znalazł się również czas na wypoczynek.
- Dużo spacerowaliśmy podziwiając, pełną wspaniałych widoków okolicę. Byliśmy też w Izbie Regionalnej, gdzie m.in. braliśmy udział w warsztatach z rękodzielnictwa, a nie odmówiliśmy sobie również zwiedzenia słynnego Muzeum - Zamek w Niedzicy. I choć pogoda była kapryśna, bo raz żar lał się z nieba, a innym razem płynęły z niego strugi ulewnego deszczu, to humory nas nie opuszczały. Cały czas staraliśmy się promować naszą wspaniała gminę w tym odległym zakątku kraju. Mieliśmy baner oraz materiały promocyjne, dzięki czemu byliśmy widoczni i rozpoznawalni – mówi dyrektor zespołu, Barbara Biedrzycka.

Jagódki zwiedziły również Czorsztyn, przepiękną halę z owcami i pysznymi oscypkami. Zespół odwiedził również Zakopane, nie obyło się bez wycieczki na gubałówkę. Jagódki miały możliwosć podziwiania pięknych widoków także w Szczawnicy.

Zespół zaprezentował się miejscowej publiczności podczas dużego koncertu w uroczo położonym nad Dunajcem amfiteatrze. To był niezwykły i bardzo udany koncert. Dzieciaki dały z siebie wszystko i zebrały niekończącą się „burzę” braw. Tak w skrócie, można opisać występ Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” w dalekich Pieninach.
To było niejako ukoronowanie treningowego wyjazdu na południe Polski. W malowniczym amfiteatrze nad Dunajcem zespół nie tylko pokazał swoje umiejętności, ale też wspaniale promował naszą gminę.

http://jagodki.com/pl/galeria/category/124-relacja-ze-zgrupowania-sromowce-wyne-w-pieninach.html

 
There are no translations available.

Ostatni koncert w tym sezonie artystycznym 25 czerwca!

Po raz pierwszy od lat pogoda sprawiła nam „psikusa” –koncert odbył się z solidnymi , deszczowymi przerwami. Trzeba przyznać, że cały nasz Zespół jest silny, wytrwały i cierpliwy…zaprezentowaliśmy jednak nasz program ku uciesze bardzo licznie zgromadzonej publiczności.

Dzieciaki mogły skorzystać z atrakcji imprezy, z poczęstunku smakołykami – z czego były oczywiście bardzo zadowolone. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie naszego Zespołu.

 

Aktualnie „Jagódki” przygotowują się do wyjazdu na Letnie Zgrupowanie Artystyczne oraz umówione koncerty …na południe Polski.

Z pewnością będzie bardzo pracowicie, ale również znajdziemy chwile na przyjemny relaks, na który z pewnością uczestnicy Zespołu sobie zasłużyli ciężko pracując przez cały rok i wielokrotnie rezygnując również z wolnych sobót i niedziel, ponieważ koncertów było bardzo wiele.

 

Zapoznamy się z nowym dla nas regionem Polski, poznamy jego tradycje, stroje i zwyczaje.

Poznamy inne Zespoły Folklorystyczne i zaprezentujemy folklor naszego regionu oraz folklor europejski , który mamy w swoim repertuarze.

Będziemy godnie reprezentować i promować naszą Gminę Pruszcz Gdański , zachęcając również do jej odwiedzeniaj.

Mamy nadzieję , że dopisze nam również (oprócz dobrego humoru i energii do pracy)... wyczekiwana z utęsknieniem przez wszystkich POGODA – SŁOŃCE i CIEPEŁKO !!

 

Kochani Przyjaciele ……trzymajcie kciuku. Po powrocie opowiemy jak było !!!

 
More Articles...